امتیاز این آیتم
  • 0.00 / 5 5
(0 votes)

چگونه از عطر استفاده کنیم؟

توجه داشته باشید که نحوه استفاده از عطر ارتباط مستقیم با قدرت آن عطر دارد. حتما باید در استفاده از یک عطر تند و یک عطر ملایم تفاوت قائل شد. در استفاده از عطر همیشه احتیاط کرده و کمتر مصرف کنید تا در صورتی‌که از بوی عطر خوشتان نیامد مجبور به تحمل رایحه آن عطر نباشید. البته بعضی افراد استفاده بیشتر از عطر را ترجیح می‌دهند که این یک امر کاملا سلیقه‌ای است.

برای گرفتن نتیجه بهتر عطر را در نقاطی از بدن استفاده کنید که گرم‌تر هستند و یا نبض دارند. نبض و گرمای بدن به انتشار رایحه عطر کمک می‌کند. گردن از نقاط گرم بدن است. همچنین مچ‌ها بخاطر نبض، نقاط خوبی برای عطر زدن هستند. سینه و بالای شانه‌ها نیز نقاط مناسبی برای عطر زدن هستند. عده‌ای هم عطر را به پشت گوش‌شان می‌زنند. بعضی آقایان هم عطر را روی مو و یا لباس‌شان اسپری می‌کنند. بهتر است عطر را روی پوست بدن اسپری کنیم. حرارت بدن باعث پخش شدن رایحه عطر می‌شود.

اگر شما پوست خشکی دارید از عطرهایی با رایحه تندتر استفاده کنید و اگر پوست چربی دارید بهتر است از عطرهایی با رایحه ملایم‌تر استفاده کنید. با این روش از عطر شما بوی تندی به مشام دیگران نخواهد رسید.

همچنین در نظر داشته باشید که عطر تنها عامل تاثیر گذار بر بویی که از شما به مشام می‌رسد نیست، بلکه علاوه بر عطر، شامپوها، لوسیون‌ها، اغذیه و بوی طبیعی بدن شما در کنار عطرتان بر رایحه استشمام شده از شما موثرند. مثلا خوردن سیر و غذای تند روی بوی بدن شما تاثیر می‌گذارد و در نتیجه بوی عطر شما متفاوت به نظر خواهد رسید. پس اگر یک غذای تند و سنگین خوردید بهتر است از یک عطر سبک‌تر استفاده کنید نه یک عطر قوی و تند. در ضمن عطرهایی که بویی تند و قوی دارند اصلا مناسب روزهای تابستان مناسب نیستند.

لازم نیست شما مجموعه بزرگی از عطر داشته باشید. بعضی افراد تنها یک عطر دارند و آن عطر را تبدیل به رایحه مشخص خود کرده‌اند. هرگاه به محلی می‌روند افراد اثر عطرشان را می‌شناسند، بدون آن‌که لازم باشد آنها را ملاقات کنند. داشتن یک مجموعه عطر خوب است. عطرهای قوی برای عصرها و زمستان، یک عطر برای طول روز و عطری هم برای مواقعی کمی متفاوت، زمانی که در حال انجام کاری متفاوت هستید.

برخی از چند عطر به صورت همزمان استفاده می‌کنند و عده‌ای دیگر دوست دارند تنها از یک عطر استفاده کنند. افراد گروه دوم معتقدند که یک عطر رایحه‌های خوش متعددی دارد که اگر شمیم خوش عطر با بوی بدن هماهنگ شود برای ایجاد حس خوشایند از مصرف عطر کافی است.

دقت کنید که مرسوم نیست بوی عطر آقایان از فاصله خیلی زیاد به مشام برسد.

در نهایت انتخاب عطر یک مسئله کاملا خصوص و شخصی است. شما با در نظر گرفتن محیطی که در آن قرار دارید، فصل، نوع پوست‌تان، جنسیت و موقیت اجتماعی خود می‌توانید عطرهایی پیدا کنید که با شخصیت شما همخوانی داشته و کاملا هم خوشبو باشد.

 

پست قبلی نکاتی پیرامون انتخاب و خرید عطر
پست بعدی پته دوزی حاصل دسترنج و خیال بانوان کرمان

پاسخی بگذارید